Rozlicz się przez Internet – już można Drukuj Email
środa, 12 stycznia 2011 12:49

Rozliczając się z podatku dochodowego za 2010 rok możesz, tak jak w roku ubiegłym, złożyć swoje zeznanie PIT drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego, korzystając z systemu e-Deklaracje

Interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe, należy pobrać ze strony www.e-deklaracje.mf.gov.pl Na stronie tej, znajduje się również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić.

 

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane ze składaniem deklaracji podatkowych za 2010 rok drogą elektroniczną:

  • Usługa adresowana jest do podatników składających dziewięć następujących rodzajów zeznań rocznych: PIT-16, PIT-16a, PIT-19a, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Dotyczy to również osób rozliczających się wspólnie z małżonkiem.

WAŻNE! Od tego roku małżonkowie, którzy chcą wspólnie rozliczyć się z fiskusem za 2010 rok, nie muszą już składać dodatkowego upoważnienia do podpisywania deklaracji (w poprzednich latach takie upoważnienie, złożone w urzędzie w formie papierowej, było wymagane). Wystarczy, że małżonek składający w formie elektronicznej wspólne zeznanie roczne, podpisze się sam.

 
Copyright © 2015 Urząd Skarbowy w Suwałkach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.