Urząd Skarbowy w Suwałkach
Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – kolejna edycja konkursu Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 13:45

Które urzędy skarbowe z woj. podlaskiego otrzymają w tym roku tytuł US Przyjaznego Przedsiębiorcy? Dowiemy się już wkrótce, ruszyła bowiem XII edycja konkursu, którego organizatorem jest Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów

Konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” ma przede wszystkim na celu promowanie wysokich standardów obsługi klienta wdrażanych przez urzędy skarbowe oraz tworzenie relacji wzajemnego zaufania i profesjonalizmu między administracją podatkową a przedsiębiorcami.

W ramach konkursu przedsiębiorcy oceniać będą urzędy skarbowe w całym kraju pod względem: jakości obsługi podatnika, łatwości komunikacji, kompetencji pracowników. Najbardziej profesjonalne, zdaniem przedsiębiorców, urzędy skarbowe otrzymają tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, który przysługiwać będzie laureatom przez kolejny rok. Wyłonione podczas konkursu urzędy skarbowe, wzorem lat ubiegłych zostaną wyróżnione podczas uroczystej gali finałowej. W ubiegłorocznej XI-tej edycji konkursu za promowanie wysokich standardów działalności wyróżniono 71 urzędów skarbowych.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Business Centre Club pod adresem www.bcc.org.pl

 

 
Weź paragon – tylko w ten sposób możesz zareklamować kupiony towar Drukuj Email
środa, 23 lipca 2014 10:51

Trwają wakacje, okres urlopów, ale i gorących letnich wyprzedaży. W trakcie zakupów pamiętajmy o paragonach, tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nie zostaliśmy oszukani, a zapłacony przez nas w cenie podatek trafi do budżetu państwa – przypomina Izba Skarbowa w Białymstoku

 Pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon" w całym kraju prowadzona jest kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić społeczeństwu korzyści płynące z brania paragonów oraz z rzetelnego ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych przez przedsiębiorców.
Jednym z celów akcji jest przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Ma to duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.
Przypominamy, biorąc paragon:

  • ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
  • mamy możliwość porównania cen,
  • wspieramy uczciwą konkurencję,
  • mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
  • zmniejszamy szarą strefę,
  • dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.
 
Odzyskaj podatek VAT, gdy kontrahent nie zapłaci Drukuj Email
środa, 08 maja 2013 11:07

Od 1 stycznia 2013 r. obowiązują nowe zasady korzystania z „ulgi na złe długi” w zakresie podatku VAT.
Wierzyciel ma prawo do dokonania korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju w przypadku nie uregulowania wierzytelności przez dłużnika w ciągu 150 dni od dnia upływu terminu jej płatności (określonego w umowie lub na fakturze). Korekty dokonuje się w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 150 dzień zwłoki w uregulowaniu wierzytelności. Warunkiem dokonania korekty przez wierzyciela jest posiadanie przez niego wiedzy, że na dzień poprzedzający dzień złożenia deklaracji podatkowej, w której dokonuje korekty:

  • dłużnik jest podatnikiem zarejestrowanym jako VAT czynny oraz,
  • nie jest w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji.

Szczegółowe informacje dotyczące dłużników i nieuregulowanych faktur wierzyciel wykazuje w załączniku do deklaracji VAT (VAT-ZD)
Dłużnik jest zobowiązany do skorygowania odliczonej kwoty podatku naliczonego w przypadku nie uregulowania w terminie 150 dni od dnia wpływu płatności (określonego w umowie lub na fakturze) należności wynikającej z faktury dokumentującej dostawę towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju. Korekty dokonuje się najpóźniej w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, w którym upłynął 150 dzień terminu płatności.
W przypadku stwierdzenia przez organ podatkowy faktu nie dokonania korekty podatku naliczonego, ustalane jest dodatkowe zobowiązanie podatkowe w wysokości  30% kwoty podatku wynikającego z nieuregulowanych faktur. Dodatkowego zobowiązania podatkowego nie ustala się w stosunku do osób fizycznych, które za ten sam czyn ponoszą odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe albo przestępstwo skarbowe.
Szczegółowe uregulowania zawarte zostały w art. 89a - 89b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity z 29 lipca 2011 r. Dz. U. Nr 177, poz.1054 z późn. zm).

 
Uważaj na fałszywe wezwanie do zapłaty!!! Drukuj Email
poniedziałek, 06 października 2014 12:10

Izba Skarbowa w Białymstoku przestrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty, w których jako wierzyciel mogą widnieć dane podlaskich urzędów skarbowych
W ostatnich dniach, do jednego z białostockich urzędów skarbowych zgłosił się starszy mężczyzna, który poinformował pracownika urzędu o otrzymaniu dokumentu wzywającego do uregulowania zaległości podatkowej jego wnuczka. Wierzycielem miał być białostocki urząd skarbowy. Okazało się, że przedstawiony przez mężczyznę dokument, był fałszywym wezwaniem do zapłaty. Sprawa została przez urząd zgłoszona prokuraturze.
Przestrzegamy! Jeżeli jakiekolwiek dokumenty otrzymane pocztą wzbudzą podejrzenie, należy niezwłocznie skontaktować się z urzędem skarbowym, który został wskazany jako nadawca lub wierzyciel, celem zweryfikowania ich oryginalności. Natomiast numery kont bankowych urzędów, na które należy dokonywać wpłat, można sprawdzić na ich stronach internetowych.

Fałszywe wezwanie do zapłaty

 
„Kiedy wpadnie piąty milion?” Drukuj Email
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 08:35

Ministerstwo Finansów rozpoczyna dziś akcję „Kiedy wpadnie piąty milion?” zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. W 2011 roku odliczaliśmy do miliona, potem do dwóch milionów, a w zeszłym roku już do trzech milionów. W tym roku znacznie podnosimy poprzeczkę. Czekamy na pięć milionów!!!

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 22
Copyright © 2014 Urząd Skarbowy w Suwałkach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.