Urząd Skarbowy w Suwałkach
OSTATNIE DNI AKCJI PRZYJMOWANIA ZEZNAŃ ROCZNYCH Drukuj Email
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:11

SALA OBSŁUGI PODATNIKÓW

(godziny pracy, czyli kiedy można złożyć zeznanie)

KASA BANKU

(godziny pracy, czyli kiedy można opłacić podatek)

29.04.2015 r.

(ŚRODA)

7.30 – 18.00

8.30 – 15.30

30.04.2015 r.

(CZWARTEK)

7.30 – 18.00

9.30 – 16.30

W dniu 30 kwietnia (czwartek) po godzinie 18.00 zeznanie można wysłać wyłącznie
drogą pocztową
(liczy się data stempla pocztowego)
lub w formie elektronicznej korzystając ze strony www.e-deklaracje.gov.pl

 
Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2015 08:36

Od 16 marca do 30 kwietnia br. podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej składający PIT-37 będą mogli pobrać wstępnie wypełnione przez Administrację Podatkową zeznanie podatkowe

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) jest przygotowane na podstawie danych zawartych w informacjach o dochodach osób fizycznych, sporządzanych przez płatników podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podmioty, które nie pełnią funkcji płatnika w tym podatku (PIT-11, PIT-R, PIT-8C). Podatnicy znajdą w nim informacje o swoich dochodach, przychodach, zaliczkach i składkach. Jest to tylko propozycja rozliczenia rocznego, udogodnienie w rozliczeniach, a nie złożenie zeznań

Więcej…
 
Dołącz do ponad 5 tys. Podlasian – już dziś złóż swój PIT przez Internet Drukuj Email
piątek, 13 lutego 2015 14:22

5.096 – dokładnie tylu podatników z woj. podlaskiego złożyło do końca stycznia br. PIT drogą elektroniczną. W całym ubiegłym roku takich osób było blisko 103 tys., czyli o ponad 30 tys. więcej niż rok wcześniej. W tym roku liczymy na kolejną rekordową liczbę e-PITów przesłanych przez Podlasian

Z roku na rok coraz więcej podatników przekonuje się, że korzystanie z systemu e-Deklaracje, to proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie, które umożliwia rozliczenie się z podatku dochodowego drogą elektroniczną. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji.

Więcej…
 
Weź paragon – tylko w ten sposób możesz zareklamować kupiony towar Drukuj Email
środa, 23 lipca 2014 10:51

Trwają wakacje, okres urlopów, ale i gorących letnich wyprzedaży. W trakcie zakupów pamiętajmy o paragonach, tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nie zostaliśmy oszukani, a zapłacony przez nas w cenie podatek trafi do budżetu państwa – przypomina Izba Skarbowa w Białymstoku

 Pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon" w całym kraju prowadzona jest kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić społeczeństwu korzyści płynące z brania paragonów oraz z rzetelnego ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych przez przedsiębiorców.
Jednym z celów akcji jest przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Ma to duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.
Przypominamy, biorąc paragon:

  • ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
  • mamy możliwość porównania cen,
  • wspieramy uczciwą konkurencję,
  • mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
  • zmniejszamy szarą strefę,
  • dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.
 
Odzyskaj podatek VAT, gdy kontrahent nie zapłaci Drukuj Email
środa, 08 maja 2013 11:07

Od 1 stycznia 2013 r. obowiązują nowe zasady korzystania z „ulgi na złe długi” w zakresie podatku VAT.
Wierzyciel ma prawo do dokonania korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju w przypadku nie uregulowania wierzytelności przez dłużnika w ciągu 150 dni od dnia upływu terminu jej płatności (określonego w umowie lub na fakturze). Korekty dokonuje się w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 150 dzień zwłoki w uregulowaniu wierzytelności. Warunkiem dokonania korekty przez wierzyciela jest posiadanie przez niego wiedzy, że na dzień poprzedzający dzień złożenia deklaracji podatkowej, w której dokonuje korekty:

  • dłużnik jest podatnikiem zarejestrowanym jako VAT czynny oraz,
  • nie jest w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji.

Szczegółowe informacje dotyczące dłużników i nieuregulowanych faktur wierzyciel wykazuje w załączniku do deklaracji VAT (VAT-ZD)
Dłużnik jest zobowiązany do skorygowania odliczonej kwoty podatku naliczonego w przypadku nie uregulowania w terminie 150 dni od dnia wpływu płatności (określonego w umowie lub na fakturze) należności wynikającej z faktury dokumentującej dostawę towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju. Korekty dokonuje się najpóźniej w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, w którym upłynął 150 dzień terminu płatności.
W przypadku stwierdzenia przez organ podatkowy faktu nie dokonania korekty podatku naliczonego, ustalane jest dodatkowe zobowiązanie podatkowe w wysokości  30% kwoty podatku wynikającego z nieuregulowanych faktur. Dodatkowego zobowiązania podatkowego nie ustala się w stosunku do osób fizycznych, które za ten sam czyn ponoszą odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe albo przestępstwo skarbowe.
Szczegółowe uregulowania zawarte zostały w art. 89a - 89b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity z 29 lipca 2011 r. Dz. U. Nr 177, poz.1054 z późn. zm).

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 28
Copyright © 2015 Urząd Skarbowy w Suwałkach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.