Urząd Skarbowy w Suwałkach
Weź paragon – tylko w ten sposób możesz zareklamować kupiony towar Drukuj Email
środa, 23 lipca 2014 10:51

Trwają wakacje, okres urlopów, ale i gorących letnich wyprzedaży. W trakcie zakupów pamiętajmy o paragonach, tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nie zostaliśmy oszukani, a zapłacony przez nas w cenie podatek trafi do budżetu państwa – przypomina Izba Skarbowa w Białymstoku

 Pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon" w całym kraju prowadzona jest kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić społeczeństwu korzyści płynące z brania paragonów oraz z rzetelnego ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych przez przedsiębiorców.
Jednym z celów akcji jest przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Ma to duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.
Przypominamy, biorąc paragon:

  • ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
  • mamy możliwość porównania cen,
  • wspieramy uczciwą konkurencję,
  • mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
  • zmniejszamy szarą strefę,
  • dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.
 
Skarbówka uczestnikiem programu dla rodzin wielodzietnych Drukuj Email
czwartek, 29 stycznia 2015 13:31

 

Jeżeli masz Kartę Dużej Rodziny i korzystasz z ulgi na dzieci, teraz szybciej otrzymasz zwrot nadpłaconego podatku 

W ramach uczestnictwa w rządowym programie dla rodzin wielodzietnych, administracja podatkowa postanowiła skrócić czas oczekiwania na zwrot nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych, wynikający z rocznego zeznania podatkowego rodzica (rodzica zastępczego), korzystającego z ulgi prorodzinnej z tytułu wychowywania co najmniej trojga dzieci, do 30 dni od dnia złożenia zeznania. Dla pozostałych podatników czas ten będzie wynosić, tak jak do tej pory, trzy miesiące. 

 

 

Więcej…
 
Jakie błędy najczęściej pojawiają się w zeznaniach rocznych „ryczałtowców”? Drukuj Email
piątek, 23 stycznia 2015 13:24

Informator o najczęściej popełnianych błędach w zeznaniach rocznych podatników prowadzących działalność gospodarczą lub uzyskujących przychody z najmu i dzierżawy opodatkowanych w formie ryczałtu ewidencjonowanego, to kolejna propozycja Izby Skarbowej w Białymstoku adresowana do podatników rozliczających się z podatku dochodowego za 2014 rok

 

Więcej…
 
Odzyskaj podatek VAT, gdy kontrahent nie zapłaci Drukuj Email
środa, 08 maja 2013 11:07

Od 1 stycznia 2013 r. obowiązują nowe zasady korzystania z „ulgi na złe długi” w zakresie podatku VAT.
Wierzyciel ma prawo do dokonania korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju w przypadku nie uregulowania wierzytelności przez dłużnika w ciągu 150 dni od dnia upływu terminu jej płatności (określonego w umowie lub na fakturze). Korekty dokonuje się w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 150 dzień zwłoki w uregulowaniu wierzytelności. Warunkiem dokonania korekty przez wierzyciela jest posiadanie przez niego wiedzy, że na dzień poprzedzający dzień złożenia deklaracji podatkowej, w której dokonuje korekty:

  • dłużnik jest podatnikiem zarejestrowanym jako VAT czynny oraz,
  • nie jest w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji.

Szczegółowe informacje dotyczące dłużników i nieuregulowanych faktur wierzyciel wykazuje w załączniku do deklaracji VAT (VAT-ZD)
Dłużnik jest zobowiązany do skorygowania odliczonej kwoty podatku naliczonego w przypadku nie uregulowania w terminie 150 dni od dnia wpływu płatności (określonego w umowie lub na fakturze) należności wynikającej z faktury dokumentującej dostawę towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju. Korekty dokonuje się najpóźniej w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, w którym upłynął 150 dzień terminu płatności.
W przypadku stwierdzenia przez organ podatkowy faktu nie dokonania korekty podatku naliczonego, ustalane jest dodatkowe zobowiązanie podatkowe w wysokości  30% kwoty podatku wynikającego z nieuregulowanych faktur. Dodatkowego zobowiązania podatkowego nie ustala się w stosunku do osób fizycznych, które za ten sam czyn ponoszą odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe albo przestępstwo skarbowe.
Szczegółowe uregulowania zawarte zostały w art. 89a - 89b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity z 29 lipca 2011 r. Dz. U. Nr 177, poz.1054 z późn. zm).

 
Komunikat Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2013 14:02

 Wobec odnotowywanych na terenie kraju prób podszywania się osób postronnych pod pracowników urzędów skarbowych w celu wyłudzenia pieniędzy, Urząd Skarbowy w Suwałkach mając na względzie troskę o bezpieczeństwo swoich podatników, podaje poniżej numery telefonów i adresy e-mail, z których pracownicy Urzędu będą kontaktować się z podatnikami w sprawach realizacji obowiązków podatkowych.

 Numery telefonów:

87 566 48 72 – centrala Urzędu,
87 566 48 27 – centrala Urzędu,
87 566 69 83 – centrala Urzędu,
87 566 69 84 – centrala Urzędu,
87 566 69 85 – centrala Urzędu,
87 566 27 87 – sekretariat Urzędu,
87 566 67 07 – sekretariat Urzędu,
87 565 06 57 – Punkt Obsługi Podatników w Sejnach,
608 600 725 – Dział Rachunkowości Podatkowej,
604 405 089 – Referat Czynności Sprawdzających,

Adresy e-mail:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przygotował:
10-04-2013
Grzegorz Krysa

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 25
Copyright © 2015 Urząd Skarbowy w Suwałkach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.