Urząd Skarbowy w Suwałkach
Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej (KTI AP) Drukuj Email
wtorek, 19 maja 2015 09:40

Dzięki uruchomionej właśnie usłudze, Podatnicy dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 800 807 007 lub wysyłając e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. mogą przekazać swoją opinię (informację) na temat:

 • naruszeń przepisów prawa podatkowego
 • funkcjonowania Administracji Podatkowej.

Numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego Administracji Podatkowej oraz adres e-mail są jednolite na terenie całego. KTI AP czynny jest w dni robocze w godz. od 7.00 do 17.00. Zarówno telefon interwencyjny jak i adres e-mail umożliwiają całkowicie anonimowe przekazanie informacji.

Ulotka - Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej

 
Podsumowanie danych wynikających z zeznań rocznych za 2014r. Drukuj Email
poniedziałek, 25 maja 2015 12:18

Podsumowanie danych wynikających z zeznań rocznych za 2014r.

 
„ZAKŁADAM WŁASNĄ FIRMĘ” - 22.05.2015 r. Drukuj Email
wtorek, 19 maja 2015 09:36

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku Oddział Terenowy w Suwałkach ul. Przytorowa 9B Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Suwałkach wspólnie z Urzędem Skarbowym w Suwałkach zapraszają osoby zainteresowane podjęciem własnej działalności gospodarczej na spotkanie, które odbędzie się w siedzibie Centrum ul. Przytorowa 9B w dniu 22.05.2015 (piątek) w godz. 9.00-14.30.

W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się między innymi o:

 • dostępnych źródłach finansowania działalności gospodarczej (programy pomocowe- dotacje bezzwrotne, fundusze pożyczkowe),
 • pomysłach na własny biznes,

 • aspektach formalno-prawnych prowadzenia firmy (m.in. formy opodatkowania, obowiązki rejestracyjne, kasy fiskalne),

 • zasadach sporządzania biznesplanu.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Urzędu Skarbowego w Suwałkach oraz ZUS. Przewidziane są konsultacje indywidualne. Zainteresowani udziałem w spotkaniu proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 87 5666601 lub 87 5651155 lub o osobiste zgłoszenie w siedzibie Centrum do dnia 21.05.2015r.(do godz. 12.00) - liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

 
Weź paragon – tylko w ten sposób możesz zareklamować kupiony towar Drukuj Email
środa, 23 lipca 2014 10:51

Trwają wakacje, okres urlopów, ale i gorących letnich wyprzedaży. W trakcie zakupów pamiętajmy o paragonach, tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nie zostaliśmy oszukani, a zapłacony przez nas w cenie podatek trafi do budżetu państwa – przypomina Izba Skarbowa w Białymstoku

 Pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon" w całym kraju prowadzona jest kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić społeczeństwu korzyści płynące z brania paragonów oraz z rzetelnego ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych przez przedsiębiorców.
Jednym z celów akcji jest przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Ma to duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.
Przypominamy, biorąc paragon:

 • ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
 • mamy możliwość porównania cen,
 • wspieramy uczciwą konkurencję,
 • mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
 • zmniejszamy szarą strefę,
 • dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.
 
Zaproszenie na spotkanie szkoleniowe skierowane do Doradców Podatkowych i Przedstawicieli Biur Rachunkowych Drukuj Email
środa, 13 maja 2015 11:29

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Suwałkach kontynuując dobrą praktykę dotychczasowej współpracy z Doradcami Podatkowymi i Przedstawicielami Biur Rachunkowych zaprasza na kolejne spotkanie robocze w Urzędzie Skarbowym, w dniu 18.maja br., o godz. 11.00 (na sali konferencyjnej Urzędu - wejście od tzw. "zegara milenijnego").

Tematem spotkania będzie doskonalenie współpracy, eliminowanie lub minimalizowanie przeszkód i barier na płaszczyźnie realizacji wspólnych zadań w obszarze obsługi klientów Urzędu.

Ponadto, poruszona będzie tematyka merytoryczna związana z:

 • używaniem samochodu w działalności gospodarczej w kontekście podatku VAT,

 • tzw. „złymi długami” w kontekście podatku PIT i VAT,

 • karuzelą podatkową

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 28
Copyright © 2015 Urząd Skarbowy w Suwałkach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.